top of page

3 משחקים לעודד את ילדיכם למחזר

Updated: Mar 16, 2022

מיחזור זה בעצם להקנות לעצמנו הרגלים חדשים בחיים, או במילים אחרות- ללמד את עצמנו מה נכון בשבילנו דרך עשייה של הדברים עצמם. למה שלא נעצור רגע וננסה ללמד את הילדים שלנו על מיחזור. הקניית ידע בעזרת משחקים מעוררי מחשבה, יצירה ודמיון יכולה להיות מעודד מאוד ומשעשעת. פיתוח הדמיון חשוב לא פחות מידע תאורתי שנוגע לכל נושא למידה. “דמיון חשוב יותר מידע. ידע הוא מוגבל. דמיון – אינסופי.”-אלברט איינשטין.

דמדם- דמיון, מחזור, דבק ומספריים

כדי לפתח את הדמיון של ילדים לא צריך יותר ממספריים ודבק וכמה עיתונים או מגזינים ישנים. דרך נפלאה לחזק את הצד היצירתי של ילדיכם ודרך תעסוקה מעולה לילדים במקום להיות מול המסך הטלוויזה או המחשב היא להשיב אותם בשולחן פינת האוכל עם מספריים, דבק ועיתונים ודף לעבוד עליו. תגידו לילדיכם שבשעה הקרובה הם הולכים לרחף עם הדמיון שלהם הכי גבוהה שאפשר וליצור יצירות אומנות בדרך מאוד משעשעת! כל מה שצריך לעשות זה לגזור דמויות מהעיתון ולהדביק על הדף. אפשר לגזור תמונה של חוף הים ולהדביק בשמיים מכונית מעופפת, אפשר לגזור תמונה של איש בקטן ואישה בגדול(או הפוך) ועם רב בצד שיחתן אותם או אפילו את ליצמן וטיבי ביחד מרכיבים ממשלה! אל תתביישו לקחת את הדמיון למקומות רחוקים, אם תשאלו אותי. שם הכי נהנים! אפשר להשתמש כמובן בפקקים של בקבוקים, לקרוע את קרטון הביצים ולהדביק חלקים שלו או כל דבר אחר שעולה בראשכם.


משחק אונליין ללימוד מחזור

למקרה שהילדים שלכם כבר לא מעוניינים יותר בגזירה והדבקה הומצא בשבילכם משחק חמוד באנגלית שמלמד על מחזור, והבאתי אותו אליכם בקליק אחד. משחק אונליין חינמי לגמרי ילמד אותכם איזה סוג פסולת צריך להכניס לשלושה סוגים שונים של פחים. למעשה במשחק יופיעו לכם שלושה סוגי פחים, אחד למחזור(צהוב), השני לזבל אורגני/דשן(ירוק) והשלישי פח אשפה למוצרים שלא ניתנים למחזור(כחול). בנוסף יופיע לכם מוצרי פסולת מחיי היום יום, וילדיכם בעזרתכם יצטרכו לגרור את המוצר באמצעות העכבר לפח המתאים. המטרה היא לנחש איזה פסולת נכנסת לאיזה פח, ולהשיג מה שיותר נקודות בכמה שפחות זמן. אתם תופתעו לגלות שאפילו אתם לא תמיד תדעו את התשובה הנכונה! המחשק פשוט מאוד להבנה ותפעול. בנוסף הילדים שלכם יוכלו לשפר את אוצר המילים שלהם באנגלית! אומנם ההסבר של המשחק באנגלית אך הרגע הסברתי לכם הכל וברגע שתכנסו אל הלינק תבינו באמת עד כמה המשחק פשוט ומלמד.


דמיון בעזרת ניקיון

המשחק “נקה אותי” נועד לפעילות בחוץ ולא בתוך הבית. כאשר אתם מטיילים עם בן/בת זוגתכם בפארק או בשדרה באזור מגוריכם בשעות הצהריים היפות כאשר יש שמש נעימה והשמיים בצע תכלת (או אם אתם נמצאים בחוף הים באותו מזג אוויר נעים) תביאו אתכם כפפה ושקית פלסטיק/דלי קטן. תוכלו לשחק עם ילדיכם המצא את המטמון. תבקשו מילדיכם שיאסוף כמה פריטים מעניינים שהוא מוצא על הדשא או על חוף הים כדי שארכך תוכלו להשתמש בזה ליצירת המשחק הראשון שהזכרתי, כדי להשתמש בחומרים אחרים ולגוון בגדול. הילד יכול להרים פקקי בירה מיוחדים/ פקקי שהם או ראש של בובה קטנה, צדפים מיוחדים שהוא מצא על שפת הים. תוכלו בעזרת זה לעזור לילדיכם ליצור חללית או טירה גדולה מאוד. ואך תשכחו אף פעם. “דמיון חשוב יותר מידע”. חשוב מאוד להבהיר לילדיכם שלא להרים דברים חדים או להפוך אבנים! ואם הם ממש רוצים שיקראו אליכם קודם.


למרות שאפשר להפוך כל כך הרבה מיחזור למשחק, עדיין תצטרכו להסביר את חשיבות המיחזור לילדיכם. מומלץ לגשת לספריה המקומית שלכם ולשאול כמה ספרי ילדים בנושא מיחזור. תקראו את הספרים האלה יחד עם ילדיכם, תבקשו מהם שיגידו לכם במילים שלהם למה חשוב למחזר ואיך זה יכול לתרום לכדור הארץ. ככל שילדיכם מעורבים יותר בפעילויות שציינתי למעלה כך יהיה להם כיף יותר – וככל שיש להם כיף גדול יותר, כך גדלים הסיכויים שהם ימשיכו למחזר למשך שארית חייהם. תהיו אתם הדור שהופך את הדור הבא ליפה יותר.

157 views0 comments

Recent Posts

See All

10 עובדות על קשית הפלסטיק שלך

בקנדה קשית חד פעמית היא מחוץ לחוק ובאנגליה הסתכלו עליך עקום אם תשתה בקשית חד פעמית. סטארבקס התחילה לשלול שימוש של קשיות חד פעמיות...

bottom of page