top of page

פינג פונג- משחק הפלא

Updated: Mar 16, 2022

רובנו לא מודעים למשחק שיכול לעשות ניסים לגופנו. או שאתם כן מכירים את המשחק ולא מודעים ליתרונות שלו.
בחקר מסוים שנדבר עליו בהמשך הכתבה, המשתתפים הראו שיפורים משמעותיים בתחומים רבים. כגון בדיבור, כתיבה מדויקת, וגם בפעולות הבסיסיות ביותר כמו איזון, לקום מהמיטה, היכולת ללכת ולהתלבש לבד בגילאי הזהב. אמנם הנהות של פיזיוטרפיה נשמעות נעימות מאוד, אך אפשר למנוע טיפולים יקרים בעזרת משחק פשוט מאוד. בנוסף, דור הילדים של היום נולדים עם מסך אל הידיים, סובלים לרוב מחוסר פעילות גופנית (גם הרבה מבוגרים). המשחק הזה יכול לעזור לכולם להוציא אנרגיה ספורטיבית ואירובית מהנה. אחד היתרונות הבולטים הם שלא צריך לצאת מהבית. את המשחק אפשר לשחק בגינה האחורית, בחדר ריק וגם בשולחן פינת האוכל. וגם בחוץ אם רוצים. למשחק קוראים טניס שולחן- או בכינויו הידוע “פינג פונג”.


המשחק מתבצע עם שתי משתתפים, לכל אחד מחבט ביד והם צריכים להעביר כדור קטן וקופצני מאחד לשני בעזרת המחבט. למשחק יש חוקים נוספים. הכתבה שאתם קוראים תדבר על יתרונות המשחק בצורה מפורטת, ולפני זה על חקר שנעשה באמריקה כפי שהזכרתי קודם. הכתבה תתמקד בעיקר על גילאי הזהב הסובלים מפרקינסון אשר שיחקו את המשחק אחת לשבוע במשך חצי שנה(ספוילר: תוצאות מדהימות).


למי שמעוניין לדלג על הכתבה יכול לגשת לגלגל למטה לגלות את יתרונות הפלא של המשחק.

“פינג-פונג, המכונה גם טניס שולחן, הוא סוג של פעילות אירובית שהוכח באוכלוסייה הכללית כדי לשפר את הקואורדינציה של עין היד, לחדד רפלקסים ולעורר את המוח” כך אומר מחבר המחקר, קן איצ’י אינואה (Ken-ichi Inoue) איש מחקר יפני עם תואר שלישי ברפואה(M.D). באותו מחקר, רצו להתמקד בעיקר ביתרונות של המשחק בנוגע לאנשים אשר סובלים מתסמינים של פרקינסון- אנשים אשר סובלים מרעידות בגפיים ובעיקר בידיים. מחלת פרקינסון היא מצב נוירולוגי כרוני הפוגע ב6 מיליון אנשים ברחבי העולם מדי שנה. לפי הקרן לפרקינסון היא גם המחלה כרונית השנייה הכי נפוצה בעולם אחרי אלצהיימר. המחלה נגרמת כתוצאה מאובדן הדרגתי של דופמין- כימיקל אשר ממלא מספר תפקידים חשובים במוח ובגוף. ירידה בדופמין פירושה הפרעה בנשיאת אותות לחלק המוח השולט על תנועה וקואורדינציה, מפנה את מקומה לתסמינים כמו רעד במנוחה, איטיות כללית, יציבה לקויה, בעיות הליכה, שיווי משקל ירוד ושינויים בדיבור.

המחקר נעשה על 12 משתתפים חולי פרקינסון בגילאים 73 בממוצע, אשר סובלים מהמחלה 7 שנים, בדרגת פרקינסון קלה עד בינונית. בתחילת המחקר אנשי הצוות בדקו את המשתתפים כדי להעריך את רמת חומרת המחלה של כל משתתף בנפרד. במשך המחקר המשתתפים ביצעו אחת לשבוע משחקי פינג פונג ותרגילי מתיחות שהובלו על ידי שחקני פינג פונג מנוסים.

לאחר מכן נבדקו שוב התסמינים לאחר שלושה חודשים ולאחר שישה חודשים(סוף המחקר). האקדמיה האמריקאית לנוירולוגיה מסבירה את התוצאות המדהימות– במחקר התגלה שמהלך שלושה חודשים ושישה חודשים, משתתפי המחקר חוו שיפורים משמעותיים בדיבור, בכתב יד, בלבוש, בקומה מהמיטה והליכה. לדוגמה, לקח למשתתפים בממוצע יותר משני ניסיונות לקום מהמיטה בתחילת המחקר לעומת ממוצע של ניסיון אחד בסוף המחקר. המשתתפים שלקחו חלק בטיפול חוו שיפור משמעותי ביכולת הדיבור, כתב היד, היכולת להתלבש לבד וגם בקומה מהמיטה והליכה. לדוגמא- בתחילת המחקר לקח למשתתפים בממוצע שלוש ניסיונות לקום מהמיטה לבד ברק ניסיון אחד בממוצע בסוף המחקר. קן איצ’י אינואה אומר כי “בעוד שמחקר זה קטן, התוצאות מעודדות מכיוון שהן מראות פינג-פונג, סוג של טיפול יחסית זול, עשוי לשפר כמה תסמינים של מחלת פרקינסון”.

7 היתרונות של פינג פונג:

1.המשחק משפר את הקורדינציה בין היד לעין, מגביר את הערנות שלנו, ריכוז ואסטרטגיות טקטיקות.

2. המשחק מפתח דיוק– המהירות והמיקום של הכדור הם קריטיים בטניס שולחן, ובעזרת אימונים אפשר לשפר את היכולת לפתור בעיות הדורשות תושמת לב רבה..

3. המשחק משפר רפלקסים– בשל האופי המהיר והקצר של המשחק, פינג פונג משפרת את הכוח המתפרתץ שלנו ובכך תורם לריפלקסים חדים יותר, פיצוח השריר והחלמה מהירה יותר של שרירים פגועים .

4. המשחק מעולה לשריפת קלוריות – בן אדם ששוקל 70 ק”ג יכול לשרוף כ272 קלוריות במשחק של שעה. להתחשב בעובדה שספורט יכול להיות כיף וממכר זה יכול להיות דרך מהנה וקלה לשרוף קלוריות

5. המשחק מפתח את המוח שלנו– למי שקרא את הכתבה למעלה ידע בדיוק מה אני מדבר, פינג פונג מגביר במידה ניכרת את זרימת הדם למוח וגורם לנו לביצועים טובים יותר

6. המשחק משפר את היציבות שלנו– להשאר יציבים ומסוגלים לשנות בקלות כיוון מצד ימין לשמאל הם המפתח כדי להיות שחקן טוב. שיפור המיומנות הזאת מעולה לאנשי גיל הזהב.

7. המשחק מציע פעילות חברתית– בין אם אתם משחקים במרכז קהילתי או בבית עם חברים או הילדים, פינג פונג מציע דרך נהדרת ליצור חברויות בין המשתתפים. בזמן שאתם משחקים עם מי שעומד מולכם, התקשורת ביניכם יכולה לחזק מערכות יחסים, בלי קשר להפרשי הגילאים. אז תקנו טניס שולחן לבית או תתחילו לשחק על שולחן פינת האוכל בבית!

http://www.healthfitnessrevolution.com/top-10-health-benefits-ping-pongtable-tennis/

378 views0 comments

Recent Posts

See All

בקנדה קשית חד פעמית היא מחוץ לחוק ובאנגליה הסתכלו עליך עקום אם תשתה בקשית חד פעמית. סטארבקס התחילה לשלול שימוש של קשיות חד פעמיות...

bottom of page