top of page

עשרת הדברות לעולם ירוק

Updated: Mar 16, 2022


1. לא לחד פעמי מפלסטיק

לא לכלים חד פעמים וקשיות פלסטיק. אמירת לא היא בחינם, מגבירה את הביטחון שלכם ומונעת טונות של פסולת שמגיע בסוף לטבע! מה עושים? קונים כלים רב פעמיים ולא מתעצלים לשטוף.

2. לא לבגדים לא נחוצים

קניית בגדים חדשים יכולה להיות בזבזנית להפליא ופוגעת בסביבה. 9 ורבע טון של בגדים נזרק לטבע מידי שנה. בנוסף טקסטיל ?זהו החומר המרכזי ליצור בגדים והוא מהווה כמקור שני הגדול ביותר לפגיעה באוויר שאנו נושמים! מה עושים מוכרים את הבגדים שלנו ביד שניה ולא קונים בגדים אם לא צרכים. תחשבו כמה ניקיון זה לעולם שלנו.

3.הכינו את האוכל והקפה שלכם בבית

הכינו את הארוחות והקפה שלכם בבית. הוציאו את השף פנימי שלכם וחקרו מתכונים חדשים. הכנת אוכל ושתייה בבית היא דרך נהדרת לצמצם את הוצאות מיותרות ודרך נהדרת להשתפר בבישול. היא גם מבטיחה שתוכלו לאכול עם כלי אוכל שלכם. בריא יותר, ידידותי יותר לתקציב ואפס בזבוז!

4. החליפו עם חבריכם מידע

עשו סחר בספרים עם חבריך. אם אתם קוראים גדולים, תמיד קניית ספרים חדשים עלולה להיות כבדה ובזבזנית. חבר זוג חברים דומים לאנשים וסחרו בספרים שכבר קראתם. קריאות חדשות, אפס כריתת עצים בשביל נייר ואפס עלות. בנוסף אפשר לקנות ספר אלקטרוני וכך לחסוך כמה שקלים על הדרך.

5.השתמשו בשקיות רב שימושיות

לא משתמשים בשקיות מכולת מפלסטיק. מה עושים? תשימו כמה שקיות בד במכונית או בתיק שלכם, או אחסנו אותן ממש ליד הדלת שלכם כדי שלא תשכחו אותן כשאתם פונים למכולת.

6.טבעי זה הכי

צאי טבעית או פשוט שני את שגרת היופי שלך. יותר מדי פעמים אנו קונים אימפולסיביות איפור זול עם אריזות פלסטיק, משתמשים בו כמה פעמים ואז משליכים אותו כי זה הגוון הלא נכון. דמייני את הזמן והכסף שהיית חוסכת אם היית מדלגת על איפור כמה ימים בשבוע. או נסה אלטרנטיבות בר קיימא וטבעיות כמו שימוש בשמן קוקוס להסרת איפור, קרם ושפתון.

7.הכינו לעצמכם את חומרי הניקוי

הכינו מוצרי ניקוי משלכם. כנראה שיש לכם מוצרי ניקוי יעילים מאוד במזווה שלכם ואתם אפילו לא יודעים את זה! סודה לשתייה או בגדים ישנים- כולם עובדים יפה כדי לנקות את הבית שלכם, וחוסכים לכם נסיעה לחנות הרבה מאוד פלסטיק מבוזבז. אפשר להיכנס ללינק כדי לדעת איך להכין.

8.דעו מה אתם זורקים לזבל

להיות אחד עם האשפה שלך. למדו בדיוק מה אתם זורקים. אתם עשויים לגלות שהרבה ממה שאתם זורקים הוא יכול להיות ממוחזר. משם אתם יכולים להתחיל להיות מודעים לבזבוז שאתם זורקים, תשימו את המוצרים האלה בשקית שמיועדת לכך.

9. לא לחמוד מפיות

כשאתם נמצאים במסעדה תשתמשו בכמות המפיות שאתם צריכים ולא בעודף מוגזם. כנ”ל שאתם מנגבים את הידיים שלכם אחרי שיצאתם מהשירותים. שתיים או שלוש מפיות זה מספיק.

10. תאכלו פחות בשר

בשר הוא לא זול וגם ממש לא נהדר לסביבה. שבעים אחוז מיער הגשם באמזונס נהרסו לגידול בקר, וייצור בשר מביא לפליטת פחמן רבה יותר מכל חלבון אחר. מה עושים? ללמדו לבשל כמה ארוחות צמחוניות לבחירה שלכם. הדברה העשירית תחסוך הרבה כסף, יוסיף מגוון חייכם ויתן לכוכב הארץ יד עזרה.

17 views0 comments

Recent Posts

See All

ב23 ליוני 2020 חזרה ספינה בחסות "אושן וויאג'ס" משייט באוקיינוס השקט שנערך 48 ימים. הספינה חזרה עם 103 טונות פלסטיק, שיא עולמי חדש והרבה חיוכים מאושרים מאוזן לאוזן. הספינה לאחר מסע בן 48 ימים, הוציאה ב

bottom of page