top of page

סבון טבעי - הסוד להיגיינה מירבית

Updated: Mar 16, 2022

האם יצא לך לחשוב על הסבון שלך? לחשוב מעבר לפרסומות של דוגמנית שוטפת ידיים?

מזל שאנחנו בשנת 2020 ועולם הקוסמטיקה, ההיגיינה והטיפוח עובר מהפכה וחוזר אחורה, אל הימים שבהם קוסמטיקה הייתה מדע שהורכב מצמחים, פרחים, שמנים וחומרים טבעיים. יש תחליפים של סבון המיוצר אך ורק מחומרים טבעיים, שנועדו לשמור על היגיינה מירבית, ניחוח נעים, ואפס פגיעה סביבתית, למען חיים בריאים יותר ויפים יותר.כ 8 מיליון חתיכות זיהום פלסטי מוצאות את דרכן לאוקיינוסים שלנו. חברות מסתירות את הנזק העצום שלו ומוכרים לנו פרסומות יפות כדי שלא נחשוב על זה. אבל מי שרוצה להרחיב על הנזק של הכימיקלים אחרי שהם מגיעים לסביבה יכול לגלוש לתחתית הכתבה. כרגע נתייחס ליצרנים וחנויות של סבון טבעי. השימוש בחומרים טבעיים יעילים שומרים על הגינה מרבית ומתירים ניחוח נעים על הגוף. nana's natural soap כבר הבינו את זה ומייצרים סבונים טבעיים לשמירה מירבית על היגיינה.סבון טבעי שומר על הלחות: השמנים הטבעיים מסייעים לשמירת הלחות בצורה הטבעית והבריאה ביותר וכך נמנעות בעיות עור שונות.


דרך חיונית לשמירה על עור בריא, בעיקר עבור מי שסובל מרגישויות שונות, רצוי להעשיר את העור בויטמינים ומינרלים חיוניים כדי להשלים את המחסור הטבעי בגוף. סבון טבעי מיוצר תוך מחשבה על הזנת העור והשבת הויטמינים והמינרלים לעור בדרך הכי טבעית שקיימת. הויטמינים והמינרלים מגיעים ממקורות כמו צמחים, שמנים חיוניים ופרחים ולא עוברים תהליכים כימיים.


לצד השמירה על הלחות, סבון טבעי מסייע לטיפול בעור עדין. החומרים הטבעיים הם כאלו שהגוף מכיר ואין טראומה שנגרמת לעור מהשימוש בכימיקלים. בשונה מכימיקלים עם אותיות כמו E412 שאין לנו מושג מה זה, אבל אנחנו משתמשים בזה בכל זאת כי הייי! דוגמינית בטלוויזיה משתמשת בזה!


לסיכום - התהליך הבסיסי להכנת סבונים טבעיים שונה מאוד מייצור סבונים תעשייתיים. לא הכמות היא החשובה, אלא האיכות כזה מגיע להיגיינה. אין דרך טובה יותר להציף את האף באמצעות ניחוחות נעימים, לשמור על לחות העור וגם לחבק את הייחודיות שבשמירה על הטבע.


לעובדות של סבונים תעשייתיים: אל תגיד/י לא ידעתי לא שמעתי!

כ 8 מיליון חתיכות זיהום פלסטי מוצאות את דרכן לאוקיינוסים שלנו. חברות מסתירות את הנזק העצום שלו ומוכרים לנו פרסומות יפות כדי שלא נחשוב על זה.


אם היינו בודקים את רשימת המרכיבים של בקבוק סבון רגיל, היינו רואים רשימה ארוכה של כימיקלים מזיקים. רעלנים אלה כוללים נתרן לורת סולפט, מתיל איזותיאזולינון וטריקלוזן, כמו גם פרבנים שונים, פטרוכימיה ואוריאה.


אחד המרכיבים האנטיבקטריאליים השכיחים ביותר הנמצאים בסבון הוא טריקלוזן, והוא דומה לתוסף הפלסטלי ביספנול A (BPA) כמו גם לדיוקסינים. זה מהווה סיכון לבריאותנו, כמו גם לאחרים, וקשור לאלרגיות, סרטן שד והפרעות אנדוקרינית. זה יכול להשפיע גם על המערכת ההורמונאלית שלנו, ועל זו של החיים הימיים. מרכיבים אנטיבקטריאליים אחרים כוללים טריקלובאן ומתיל איזותיאזולינון (MIT), הדומה כימית לגז הכתום

ששימש כנשק ביולוגי במלחמת וייטנאם - וקשור למוות של תאי עצב!


בסבון נמצאים גם מספר מוצרי נפט כמו שמנים מינרלים, פרפין (שעווה) ופטרולום. אלה מצפים את העור, גורמים להצטברות רעלים, התפתחות תאית להאטה ושיבוש הורמונים. ויש אוריאה, כמו דיאזולידיניל אוריאה, המשמש כחומר משמר, אך משחרר פורמלדהיד ולכן גם כן מסרטן. בשילוב עם כימיקלים אחרים אלו, נתרן לורל, נתרן לורת סולפט, או לוריל סולפט (SLS) - הידוע גם בשם נתרן לורת סולפט (SLES) - הופך לניטרוסמין, שהוא מסרטן חזק.


מבחינה סביבתית, כשאנחנו מדמיינים שמיליוני אנשים משתמשים בסבון מדי יום, ישנם המון כימיקלים רעילים שמצטברים במים המזינים נהרות, אגמים ואוקיינוסים. כל כך הרבה מרכיבים, ולכולם פוטנציאל לפגוע בסביבה, ובמקרים מסוימים הוכח כגורם למומים מולדים ונזק בכבד אצל בעלי חיים.55 views0 comments

Recent Posts

See All

10 עובדות על קשית הפלסטיק שלך

בקנדה קשית חד פעמית היא מחוץ לחוק ובאנגליה הסתכלו עליך עקום אם תשתה בקשית חד פעמית. סטארבקס התחילה לשלול שימוש של קשיות חד פעמיות...

bottom of page