top of page

להיפטר מעייפות אחת ולתמיד

Updated: Mar 16, 2022

הגענו לעבודה ואנחנו גם מרגישים עייפים כאילו רק קמנו מהמיטה. הפיהוקים נמשכים והעיניים נעצמות. כי מה לעשות? אין לכם טיפת כוח בגוף. אנחנו אומרים לעצמנו "זה בטבע שלי להיות עייף". ריכזנו כאן 10 דרכים לעקוף את העייפות גם בלי 10 כוסות קפה לפני השעה 10 בבוקר. תוכיחו לעצמכם תוך 10 דקות קריאה שזה "לא בטבע שלכם". זה מדעי.1. תלעסו מסטיק - שאתם שמים לב שהאנרגיה בגוף שלכם אוזלת פשוט תלעסו מסטיק. פעולת הלעיסה עוזרת למוח שלכם לשמור על ערנות. אנחנו ממליצים על מסטיק ללא סוכר, כך תשמרו גם על השיניים.


2. לשתות מים - מים מהווים מרכיב עיקרי בגוף שלנו, המים תורמים לכל מערכות הגוף לפעול בצורה יעילה יותר ותקינה יותר. כשאין מספיק מים בגוף מאזן הנוזלים שלנו שלילי וזה מוביל להתייבשות הגורמת לעייפות וחוסר אנרגיה.


3. תזוזו - מתיחות זה מספיק, פעילות גופנית מינימלית מעלה בגוף הפרשה של אנדורפינים, חומרים הנחשבים למשככי כאבים טבעיים מרוממי מצב רוח. זה יכול להיות בעמידה ליד השולחן שלכם, או בחדר כשאתם קמים. הפעולה הזאת לכמה דקות תספק לכם פרץ אנרגיה מרענן.


4. תדאגו שקריר - חום ידעו בתכונות שלו לגרום עייפות. בחורף לדאוג שהמזגן לא מחמם מידיי ובקיץ לדאוג שיש מאוורר. טמפרטורה קרירה יותר מהרגיל תגרום לכם לא להיות מנומנמים.


5. להפסיק עם הקפה - כן, קראתם נכון. קפאין אולי מעורר אותנו אך לזמן קצוב ואחר כך יש ירידת קפאין הגורמת לעייפות גדולה יותר. ומגבירה את הרצון לשתות עוד ועוד. הגוף לאט לאט יתרגל לאספקת קפאין ויתקשה להישאר ערני בלי.6. תזונה בריאה ומאוזנת - וודאו שאתם מכניסים את כל אבות המזון אליכם לגוף, שמירה מאוזנת של פחמימות, חלבונים, סיבים תזונתיים ונוזלים לא רק יחזקו את גופכם וירוממו את מצב רוחכם אלא גם יעזרו לכם נגד עייפות.


7. בלי מסך חצי שעה לפחות לפני השינה - מסך הפלאפון והמחשב שלנו פולט "אור כחול" שלא רק מזיק לעיניים שלנו אלא גם משפיע על הורמון מלטונין האחראי על בקרת מחזור ההשכמה שלנו. פגיעה במאזן של ההורמון הזה עלול לגרום לעייפות כבדה מאוד. חצי שעה לפני השינה לקרוא ספר תוכל לעזור להירדם בקלות רבה יותר ולקום רעננים הרבה יותר.


8. נשימות נכונות - נשימות עמוקות ואיטיות. הפעולה הפשוטה של ​​נשימה איטית ועמוקה יכולה להיות מלאת אנרגיה להפליא - ומרגיעה.


9. התעמלות - שלבו אימונים בשגרה השבועית שלכם, לא צריך להירשם לחדר כושר. הליכה פעמיים בשבוע עם הבן/בת זוג במשך 30 דקות תגביר את זרימת הדם בכל חלקי הגוף שתגרום להרגשה אנרגטית יותר במשך כל ימות השבוע. פעילות גופנית עשויה להיות בדיוק מה שצריך כדי להיטען.


10. אכילת תרד פעם ביום היא תרופה ותיקה להפגת עייפות (כולנו יודעים מה זה עשה עבור פופאי). לשלב אכילת תרד עם ארוחת הצהריים. תרד מכיל אשלגן כמו גם ויטמינים מקבוצת B רבים, כולם חשובים לשמירה ויצור האנרגיה.


מקווים שהכתבה הקצרה עזרה לך להבין מה הם מקורות האנרגיה העיקרים של הגוף שלנו ואיך אפשר להימנע מעייפות לאורך היום. אם יש לך דרך להפיג עייפות בבקשה תרשום כאן בתגובות :)
68 views0 comments

Recent Posts

See All

10 עובדות על קשית הפלסטיק שלך

בקנדה קשית חד פעמית היא מחוץ לחוק ובאנגליה הסתכלו עליך עקום אם תשתה בקשית חד פעמית. סטארבקס התחילה לשלול שימוש של קשיות חד פעמיות...

bottom of page